Sunday, October 16, 2016

Igal pühapäeval üks maal. Laest alla rippuv harukarp.

Maigi Magnus "Laest alla rippuv harukarp" 26 x 21 cm.
Osad bergmani torud oleme ära võtnud ja osad on millegi taha rippu jäänud, see harukarp koos muuga ripub näiteks ahju slepe taga. Ikka veel pole olnud meeles kuurist tangid tuppa kaasa võtta, et see alla lõigata. 

*     *     *

Rootsi jaamas on tore see, et siin leidub kihistusi kõikidest aegadest, mil jaam eksisteerinud on. Siin elades ja asju korrastades kipuvad need ajakihistused kaduma. Osalt püüame neid säilitada, eelistades jaama ehitusaegset kihistust. Nii et bergmani torud, tapeedid, tapeetide alla kleebitud ajalehed, seinale kratsitud nimed kaovad... Ajahambast puretu asjad saavad värskema ilme: roostesed aknakremoonid, väsinud põrandad, aknalauad... Nii et vahepeal tekib tunne, et nende asjade kaudu saab hoone mälu samm-sammult kustutatud. Tegelikult me ju ei tahakski kogu selle „mäluga“ koos elada, nii et see on asjade loomulik käik.
Igal pühapäeval postitan ühe maali, mis kirjeldab aegasid, mida jaam on näinud. Neid maale võiks nimetada ka mälumaalideks, sest kõik kaduv elab edasi pildi peal.
 

No comments:

Post a Comment